Karmøygeddon Metal Festival 2025 - artistslipp

Pressemelding fra festivalsjef Johnny Angelund, Karmøygeddon Metal Festival:

Karmøgeddon Metal Festival 2025 - artistslipp/banner

Første artistslippFoto: Karmøygeddon

Karmøygeddon Metal Festival avholder sin 20. utgave 1.-3.mai 2025. Det er 22 år siden festivalen startet opp, men siden 2 år falt bort grunnet covid, så feirer vi vår tyvende festival i 2025.

I dag, fredag 7.juni, så slipper vi hele 28 av 40 band.

Sakis Tolis, Rotting Christ - Photo: Svein Frydnes

Rotting Christ har et nært og godt forhold til Karmøygeddon. Torsdag 1.mai er de tilbake på storscenen for å headline første dag av Karmøygeddon Metal Festival 20-årsjubileum.
Foto: Svein Frydnes

Siden vi feirer vår tyvende festival så har vi sett på en god del band og artister som har betydd mye for oss i Karmøygeddon og vårt publikum, og derfor har vi booket Rotting Christ som headliner torsdag 1.mai. Dette bandet har betydd veldig mye for oss og vårt publikum og gjort noen legendariske konserter på Karmøygeddon.

Vi har også booket Jorn og Pagans Mind siden de spilte på vår første Karmøygeddon i 2004 på Kaien i Kopervik.

Jorn - Photo: Svein Frydnes

Jorn var med da Karmøygeddon arrangerte sin første festival, og er selvskreven på jubileumsutgaven. Jorn entrer scenen fredag 2.mai.
Foto: Svein Frydnes

Ellers har vi gjort bookinger med Borknagar, The Carburetors, Audrey Horne, Slagmaur, Cor Scorpii, Mors Subita, Eclipse, Månegarm og Soen - band som har betydd mye for oss og for en god del av vårt publikum, og ikke minst gjort fantastiske konserter. Også lokale Einherjer er et band vi har vært nødt til å ta med på vår feiring, og bandet lover en konsert med ett spesielt preg.

Men vi har også sett på band vi ikke har hatt før og er glade for å ha booket Dead By April, Sodomisery, Hiares, Darkane, Roadwolf, The Riven, Darkwater, Hellripper, Kvaen, Varathron, Whoredom Rife og ikke mist Helheim. Vi er også veldig glade for å ha med de lokale bandene Sleggekunst og Drakar.

En annen spesiell konsert for 2025 blir legendariske Kovenant som kommer til å gjennomføre hele det legendariske albumet Nexus Ploaris, pluss noen andre klassikere. Bandet har ikke spilt sammen siden 2010 så det blir en av deres første gigger på 15 år.

Vi kommer til å slippe flere band engang i august/september.

Karmøygeddon 2025.

TORSDAG 1. mai

  • ROTTING CHRIST (Hellas) (Headliner)
  • KOVENANT
  • THE CARBURETORS
  • MORS SUBITA (Finland)
  • COR SCORPII
  • SODOMISERY (Sverige)
  • DRAKAR

FREDAG 2. mai

  • JORN
  • DEAD BY APRIL (Sverige)
  • EINHERJER
  • BORKNAGAR
  • ECLIPSE (Sverige)
  • WHOREDOM RIFE
  • SLAGMAUR
  • DARKANE (Sverige)
  • HIARES (Tyskland)
  • ROADWOLF (Østerike)
  • HELHEIM
  • THE RIVEN (Sverige)

LØRDAG 3. mai

  • SOEN (Sverige)
  • AUDREY HORNE
  • PAGANS MIND
  • MÅNEGARM
  • VARATHRON (Hellas)
  • KVAEN (Sverige)
  • HELLRIPPER (Irland)
  • DARKWATER (Sverige)
  • SLEGGEKUNST