Kilden Teater og konserthus i Kristiansand har gitt meg mange godbiter de siste årene. De byr på det meste, for de fleste. Spesielt setter jeg stor pris på når de "gode gamle" presenteres på en tilnærmet perfekt scene, med et lyd- og lysanlegg de fleste vil misunne. Når det på toppen av det hele er så godt som utsolgt hver gang, ja, da har de virkelig funnet oppskriften.
Denne gangen var jeg så heldig å oppleve Bellamy Brothers live for første gang. De imponerte med sin godt bevarte stemmeprakt og sitt gode humør. Klassikere og hits (enkelte) jeg faktisk ikke visste var deres, kom i fleng.
Jeg er visst gammeldags, men det får så være. Country kan faktisk være veldig bra, og det var denne kvelden og publikumsoppmøtet levende bevis for. Uten countrymusikk hadde neppe denne nettsiden eksistert.. Festivalguiden's første kime oppstod nemlig i kjølvannet av en WIllie Nelson konsert på Roskildefestivalen i år 2000. Det ekje kødd eingang!
Jeg gleder meg til mange flere av disse store øyeblikkene på Kilden, og selvsagt alle andre steder som har vett til å gjøre slik.
Kilden har allerede mye bra på programmet fremover, klikk her og få oversikt før det er utsolgt!